Reinkarnacija Can Be Fun For Anyone
Reinkarnacija Can Be Fun For Anyone
Blog Article
POSAO: Imate neke unutrašnje dileme u vezi sa poslovnim odlukama koje bi trebalo da donesete. Posavetujte se s osobom od poverenja i rešićete sve svoje nedoumice.
Materijalno tijelo je beživotno iako predstavlja kompleksni aranžgentleman sačinjen od fizičkih elemenata. Duša je iskra života koja dolazi od Vrhovnog života, Boga.
Prikazuje ga tudi kot izjavo, da ne extra nikogar promovirati za svojega naslednika. Ko je Ānanda to zahteval, Mahaparinibana zapiše svoj odgovor na naslednji način:[193]
Damek Stupa in Sarnath, Indija, mesto prvega učenja Buda, v katerem je učil štiri plemenite resnice svojih prvih pet učencev Buda je po prebujenju okleval, ali naj darmo uči druge. Zaskrbelo ga je, da so ljudi premagali nevednost, pohlep in sovraštvo, da bodo težko prepoznali pot, ki je »subtilna, globoka in težko razumljiva«.
POSAO: Možete da očekujete pozitivne okolnosti na poslovnom planu. Držite se svoje analitičnosti. Pred vama su važna dešavanja.
Sva osećajna bića se smatraju okovanim za Točak preporađanja sve dok ne postignu oslobađanje od karmičkog procesa ulaskom u nirvanu.[33]
Shvatanje o životu kao cikličnom procesu, tj. prolasku duše kroz različita tela, izvodi se kod mnogih drevnih naroda na osnovu pojava rađanja i smrti, i prenošenja porodičnih osobina kod dece.
Podržava li Biblija ideju da mi živimo višestrukim životom – da se iznova i iznova rađamo, pri čemu isti duh nastavlja živjeti u različitim tijelima? Neki tvrde da je to Isus mislio kada je rekao Nikodemu: “Ako se tko ponovo ne rodi, ne može vidjeti kraljevstva Božjega.” (Ivan three,3)
– Nauk o reinkarnaciji u Indiji poprima različite oblike i vezan je uz različite nazive. Naziv saṃsāra označuje upravo vječni tijek zbivanja u smislu te kozmologije. Adekvatniji su izrazi za reinkarnaciju punarbhava (ponovno bivanje) i punarmṛtyu (ponovno umiranje). U ranokršćanskih teologa tragovi reinkarnacije nalaze se u origenizmu (preegzistencija duša), što je Crkva odbacila. Renesansni neoplatonisti dopuštaju seljenje duša pa i reinkarnaciju. website U XIX. i XX. stoljeću reinkarnaciju, ali samo u novome tijelu, zastupaju teozofi.
Taigi judaizmui reinkarnacijos idėja nėra svetima. Manoma, kad judėjų mąstytojams ji galėjo atrodyti patrauki dėl to, kad palengvina teodicėjos uždavinį, t. y. paaiškina blogio egzistavimą. Kita vertus, būta iškilių judaizmo veikėjų, kurie reinkarnaciją atmetė. Vienas iš jų – Saadija Gaonas – kategoriškai teigė, kad reinkarnaciją pripažįstantys žydai tiesiog laikosi nežydiškos tikybos.
Vera u preseljenje duša nije bila prihvaćena od kasnijih filosofa. Već je za Aristotela bila nedopustiva ideja o preseljenju duše pošto svako telo ima svoju sopstvenu dušu, svoj "oblik" ("formu"). Nekoliko vekova kasnije, ovo učenje je zastupljeno kod čuvenog neoplatoničara Plotina.
Stari Grci su takođe imali svoje shvatanje reinkarnacije. Metempsihoza je izraz grčkog porekla sa značenjem „prenos duše” (psihe) iz jednog tela u drugo. Za razliku od reinkarnacije, u metempsihozi se duša može useliti i u različite životinje i biljke, a ne samo u drugo ljudsko telo.
Kai kurie skeptikai teigia, kad tariami reinkarnacijos įrodymai kilo iš pasirinktinio mąstymo, dėl kurio tyrėjai nesąmoningai kreipia dėmesį tik į tuos rezultatus, kurie patvirtina jų teoriją. Vaikų prisiminimai kildinami iš saviapgaulės, nesąmoningų prisiminimų (ko nors perskaityto), psichologinio netikrų atsiminimų fenomeno, atsiradusio dėl for every stipraus tikėjimo savo pažiūromis ir, šiuo atveju, sielos mirties baimės.
Legende govorijo o tem, kako je Gautama zapustil palačo. Kmalu po štirih videnjih se je Gautama ponoči zbudil in pretreslo ga je, ko je videl svoje služabnice, kako kot čudno zverižena trupla ležijo po tleh.[122] Doživljaj, trpljenje in konec trpljenja, bo pozneje med svojim razsvetljenjem bolje, bolj globoko razumel.[123] Pretresen zaradi vsega, kar je doživel, se je odločil, da sredi noči proti očetovi volji zapusti palačo in zaživi življenje potujočega asketa.
Report this page